Co należy wiedzieć przed aranżacją salonu?

Projektowanie salonu warto zacząć od wymyślenia koncepcji tego wnętrza. Warto zadać sobie pytanie co do tego, jaka stylistyka najbardziej nam odpowiada. Czy może bliżej nam do klasyki i do ciemnych drewnianych mebli z rzeźbieniami czy raczej wolimy jasne, minimalistyczne wnętrza w stonowanych kolorach.

Od projektu zaczyna się wszystko. Możemy zlecić wykonanie takiego projektu osobie, która się na takich rzeczach zna, jednak tym samym odbieramy sobie całą radość dobierania poszczególnych elementów do siebie tak, aby mogły tworzyć spójną całość. Salon może być dla nas wyzwaniem, ale krok po kroku na pewno stworzymy coś niesamowitego.

Idealny salon

Idealny salon

Elementy, które powinny znaleźć się w salonie niezależnie od przyjętej stylistyki

W niemalże każdym salonie powinno znaleźć się miejsce na kącik telewizyjny. Stolik RTV, stolik kawowy i kanapa, która pomieści wszystkich domowników to takie meble w salonie, które są tak naprawdę obowiązkowe.

Oprócz kącika telewizyjnego możemy też stworzyć sobie kącik do czytania. W tym celu przyda się witryna z miejscem na książki, wygodny fotel retro i duża lampa. Ponieważ jednak salon jest takim wnętrzem, w którym często podejmujemy gości, dobrze byłoby zaaranżować w nim kącik jadalniany, zwłaszcza jeśli w kuchni kompletnie nie mamy na to miejsca. Stół nie musi być duży, ale najlepszym rozwiązaniem jest, aby można było go rozłożyć w razie potrzeby.

Wygodne krzesła pozwolą na komfortowe spędzanie czasu całą rodziną przy stole. Jeśli mamy jeszcze miejsce, salon może być też idealnym miejscem do postawienia niewielkiej szafy oraz komody. Szafa może pomieścić dodatkowe ubrania, a w komodzie możemy przechowywać zastawę stołową, elementy dekoracyjne lub przedmioty codziennego użytku. Miejsca na przechowywanie nigdy nie ma zbyt wiele.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *