Idealne miejsce wypoczynku

Znalezienie idealnego kompletu wypoczynkowego do salonu nie jest zadaniem łatwym. Co prawda, w sklepach można znaleźć wiele różnych modeli, jednak kluczową kwestią jest znalezienie tego najbardziej komfortowego, który będzie równocześnie najłatwiejszy w utrzymaniu czystości. Jest to szczególnie ważne, jeżeli w naszym domu mieszkają dzieciaki lub zwierzątka, które mogą często brudzić. Narożnik w salonie, który jest obity niepraktycznym materiałem, to przysłowiowy ”strzał w kolano” dla każdej perfekcyjnej pani domu.

Od czego zacząć poszukiwania?

Wiele osób zastanawia się, jaki wybrać narożnik do salonu. Odpowiedź niestety nie może być jednoznaczna. Jeżeli żyjemy w dużej rodzinie lub salon ma być miejscem spotkań z przyjaciółmi, warto zdecydować się na duży narożnik.

W sklepach znajdziemy wiele narożników o rozmaitych rozmiarach, warto jednak pamiętać, że jedna dorosła osoba potrzebuje około 80 centymetrów wolnego miejsca, by czuć się komfortowo. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się też modułowe narożniki, gdyż ich budowa pozwala na zmienianie kształtu wedle upodobań. Dzięki temu mamy pewność, że wybrany mebel się nam nie znudzi!

Komfortowy salon

Komfortowy salon

Wybrałem model narożnika – co dalej?

To, z jakiego materiału wybrać narożnik, ma szczególnie duże znaczenie w przypadku, gdy spodziewamy się, że może on często ulegać zabrudzeniom. Na szczęście producenci mebli są przygotowani również na taką ewentualność i proponują narożniki obite tkaninami pokrytymi powłoką plamoodporną.

Zazwyczaj jest to rozwiązanie nieco droższe, ale na pewno warte zainteresowania. Innowacyjna technologia pozwala na to, aby trudne zabrudzenia usunąć za pomocą wody! Dla mam, które już nieraz zmywały dzieła swoich dzieci ze ścian czy mebli, nie będzie nic lepszego.

Wymarzone miejsce wypoczynku

Wymarzone miejsce wypoczynku

Ważny jest również typ materiału na jaki się zdecydujemy. W ostatnich latach szczególnie polecane są tkaniny, gdyż łatwiej o nie zadbać a dodatkowo dają możliwość wyboru dowolnego koloru. Warto również pamiętać o tym, że skórzane meble to fatalne rozwiązanie dla właścicieli kotów czy psów, które niestety mają w zwyczaju wbijać pazurki w swój ulubiony narożnik i nie do końca interesuje ich, że był naprawdę drogi.

A co z kolorem?

Mieszkania w stylu skandynawskim wyglądają przepięknie, trudno jednak wyobrazić sobie, że utrzymanie w czystości białego czy jasnego narożnika będzie zadaniem łatwym. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest zdecydowanie szarość. Jeżeli jednak marzy nam się jasny komplet wypoczynkowy, wybór materiału odpornego na zabrudzenia jest szczególnie istotny.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *