Jak urządzić łazienkę na poddaszu?

Poddasze to bardzo specyficzna przestrzeń, która niejednokrotnie sprawia niemałe problemy przy aranżacji wnętrz. Wiele osób decyduje się na to, aby na poddaszu urządzić dodatkową łazienkę. Poniżej znajduje się kilka porad na temat tego jakie meble do łazienki na poddaszu okażą się najbardziej praktyczne.

Łazienka solo czy z ubikacją?

Planując aranżację łazienki na poddaszu, w pierwszej kolejności trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ma to być pomieszczenie z samym prysznicem czy również z toaletą. Jeżeli przestrzeń jest niewielka, to lepiej będzie zamontować sam prysznic, a toaletę przenieść w inne miejsce. W przypadku większych przestrzeni nic nie stoi na przeszkodzie, aby łazienkę i toaletę zaplanować na jednej przestrzeni.Łazienka na poddaszu

Meble do łazienki – co wybrać

Kolejnym etapem urządzania łazienki jest wybór mebli. Dobierając odpowiednie elementy należy pamiętać o tym, że urządzając łazienkę na poddaszu dysponuje się, ze względu na skosy, dużo bardziej ograniczoną powierzchnią niż w przypadku łazienek w tradycyjnych pomieszczeniach. Meble łazienkowe w tym przypadku powinny być dosyć niskie, należy unikać tak zwanych słupków, czyli kompletów łączących półki na kosmetyki z koszem na brudną bieliznę.

Lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie niewielkiej półki na przybory toaletowe nad umywalkę, a stylowy, wiklinowy kosz na pranie można umieścić w rogu łazienki pod skosem stropu. Należy również dobrze przemyśleć umiejscowienie toalety, pamiętając o tym, że wyższe osoby wstając z ubikacji mogą zahaczać głową o skośny sufit.

Kolorystyka mebli do łazienki

W przypadku niewielkich łazienek aranżowanych na strychu czy poddaszu, najlepiej sprawdzą się meble łazienkowe o jasnych, szklistych frontach. Białe czy kremowe meble wizualnie powiększą przestrzeń łazienki, zwłaszcza jeżeli nie posiada ona okna dachowego. Meble do łazienki na strychu mogą mieć również drewniane elementy wykończeniowe – doskonale wkomponują się w przestrzeń, w przypadku gdy skośny sufit również będzie drewniany.

Gdzie kupić eleganckie meble łazienkowe?

Stylowe i eleganckie meble do łazienki warto kupować w renomowanych sklepach z meblami. Znane marki oferują meble o doskonałej jakości, które objęte są kilkuletnią gwarancją. Najtańsze półki i szafki jakie dostępne są w wielu hipermarketach bardzo szybko mogą rozklejać się pod wpływem ciepła i wilgoci. Lepiej raz zainwestować w porządne wyposażenie łazienki i cieszyć się nim przez długie lata, niż z konieczności co sezon wymieniać poszczególne elementy. Aranżacja strychowej łazienki wymaga dużej porcji kreatywności, na szczęście na rynku wydawniczym można znaleźć szereg inspirujących publikacji.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *