Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu?

Każde dziecko powinno posiadać własny pokój, w którym będzie mogło spokojnie się uczyć, bawić oraz zbierać siły na kolejny dzień. Wielu rodziców zastanawia się, czy dobrym pomysłem dla malucha jest pokój na poddaszu. W poniższym artykule rozwiejemy wątpliwości i pokażemy, że przestrzeń pod skosami może być bardzo atrakcyjna i inspirująca.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Urządzenie pokoju dziecka na poddaszu może okazać się sporym wyzwaniem. Aby uniknąć błędów warto dobrze zaplanować zagospodarowanie przestrzeni, a także wybrać bezpieczne elementy wystroju dostosowane do wieku malucha. Duże znaczenie ma zapewnienie dziecku odpowiedniej ilości światła. Przy zakupie okien należy zwrócić szczególną uwagę na dostępne zabezpieczenia i blokady, które zagwarantują, że dziecko samo go nie otworzy.

Dobrze zagospodarowana przestrzeń pod skosami

Pamiętajmy, że pokój na poddaszu stwarza pewnie ograniczenia dotyczące rozmiaru szaf. Przestrzeń pod skosami można jednak bardzo efektywnie zagospodarować. To idealne miejsce do przechowywania książek i zabawek. We wnęce pod skosem można ustawić również biurko. Nie tylko zaoszczędzimy tym rozwiązaniem miejsce, ale również zapewnimy dziecku odpowiednią ilość światła podczas nauki.

Jeżeli do dyspozycji mamy dość wysoki sufit, doskonałym pomysłem będzie zakup podwyższonego łóżka. Dla dziecka będzie to nie lada frajda, a my utworzymy tym samym praktyczną przestrzeń do zabawy lub nauki. Jeżeli natomiast problemem jest niewielka przestrzeń pod skosem może ona posłużyć jako miejsce półek na książki, czy praktycznego schowka.

W aranżacji pokoju na poddaszu zastosować można wiele rozwiązań architektonicznych, które zapełnią przestrzenie i uczynią je niezwykle użytecznymi i atrakcyjnymi dla najmłodszych. Pamiętajmy, że meblowanie pokoju powinno przebiegać z pomocą dziecka, które wybierze ulubiony motyw, kolory czy układ pokoju. Dzięki temu będzie czuło się ono docenione i na pewno polubi swoje nowe lokum.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *