Bezpieczny pokój dla dziecka.

Pojawienie się dziecka w domu zmienia życie wszystkich domowników. Od tej pory szczególnie ważnym zadaniem staje się zapewnienie mu stuprocentowego bezpieczeństwa, gdyż to, co dla nas jest czymś normalnym, dla dziecka jest zupełną nowością, która może nieść również zagrożenia. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie jak kupić bezpieczne łóżko dla dziecka? Spróbujmy zatem znaleźć na nie odpowiedź.

Jakie łóżka dla dziecka są dostępne?

Jak zawsze, wybór jest naprawdę duży i można znaleźć coś, co w pełni odpowiada oczekiwaniom. Dostępne są łóżeczka tradycyjne, turystyczne, kołyski, łóżeczka wielofunkcyjne oraz na biegunach. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza ostatnie rozwiązanie, gdyż łączy ono w sobie zalety kołyski i tradycyjnego łóżeczka. Łóżeczko wielofunkcyjne rośnie natomiast wraz z dzieckiem i najpierw pełni funkcję zwykłego łóżeczka, a po zdemontowaniu szczebelków – tapczanika.

Wymarzony i bezpieczny pokój dla dziecka

Wymarzony i bezpieczny pokój dla dziecka

Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo

Obiektem poszukiwań wielu rodziców są przede wszystkim bezpieczne łóżka dla dziecka. Nic dziwnego, zapewnienie bezpieczeństwa jest najważniejszą sprawą. Na co zatem zwrócić uwagę podczas zakupów? Przede wszystkim stelaż pod materac, jak i sama rama powinny być starannie wykończone.

Warto zwrócić uwagę również na to, aby łóżeczko było wyjątkowo wytrzymałe, gdyż nie służy ono tylko do snu. Kluczową kwestią jest też to, aby przerwy między szczebelkami nie były większe niż 6 centymetrów, gdyż dziecko może mieć ochotę włożyć między nie główkę.

Miejsce ma znaczenie

Gdy już zdecydujemy się na wybrany model, warto zastanowić się gdzie postawić łóżko w pokoju dziecka. Ważne jest głównie to, aby łóżko dziecięce nie stało w pobliżu okna czy drzwi. Równie istotne jest to, aby nie było nazbyt blisko źródeł ciepła. Dobrym pomysłem natomiast jest to, aby dziecko widziało drzwi wejściowe, co ma pozytywny wpływ na poczucie bezpieczeństwa.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *