Nowoczesna kuchnia w mieszkaniu

Jak urządzić kuchnię, która będzie wyglądała nowocześnie i dobrze skomponuje się z mieszkaniem utrzymanym w tej stylistyce? Czym charakteryzują się nowoczesne kuchnie? Jaka jest ich kolorystyka, jakie materiały najczęściej się w nich pojawiają, jaki układ mają meble? Oto kilka praktycznych porad dotyczących aranżacji nowoczesnej kuchni.

Kuchnia w mieszkaniu: klasyczna czy nowoczesna?

Kuchnia klasyczna urządzana była w osobnym pomieszczeniu i była miejscem, w którym gospodyni przygotowywała dania, ukryta przed wzrokiem reszty rodziny i gości. W kuchni jedynie się gotowało, a jej meble i wyposażenie nie było zbyt dobrej jakości, gdyż wychodzono z założenia, że te i tak nie są one eksponowane.

nowoczesna kuchnia

Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła. Większość z nas traktuje kuchnię jako miejsce spotkań – chętnie gotujemy w niej z całą rodziną, zapraszamy przyjaciół na pieczenie ulubionych ciast. Nowoczesna kuchnia w mieszkaniu jest coraz częściej połączona z salonem, jest integralną częścią domu i ma sprzyjać integracji. Urządzając ją, dbamy już nie tylko o funkcjonalność, ale także estetykę, uważnie wybierając meble, sprzęt i dodatki.

Nowoczesna kuchnia w mieszkaniu – otwarta czy zamknięta?

Jeśli planujemy urządzenie nowoczesnej kuchni, a jesteśmy w trakcie budowy domu czy zakupu mieszkania, zwróćmy uwagę na jej usytuowanie. Styl nowoczesny lubi kuchnie otwarte, połączone z salonem. To rozwiązanie sprawia, że przestrzeń staje się optycznie większa, przez co staje się idealnym tłem dla nowoczesnych, często minimalistycznych mebli i dekoracji. Otwarta kuchnia to rozwiązanie bardzo nowoczesne: przygotowując posiłki nie tracimy kontaktu z przebywającymi w salonie gośćmi, mamy też więcej miejsca na wspólne gotowanie.

Jakie meble do nowoczesnej kuchni w mieszkaniu?

Kolejną ważną kwestią w przypadku nowoczesnej kuchni są meble. Ponieważ nowoczesna kuchnia jest zwykle otwarta, te muszą komponować się z wyposażeniem salonu. Aneks kuchenny nie powinien kontrastować z resztą mieszkania ani stylem ani kolorystyką, powinien być raczej tłem niż głównym elementem wyposażenia największego pomieszczenia w domu.

Styl nowoczesny lubi meble proste, często pozbawione nawet uchwytów. Popularnością cieszą się meble z połyskiem, które doskonale odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń. Jeśli chodzi o kolorystykę, raczej preferuje się raczej kolory stonowane: biele, beże, szarości. Rzadko pojawiają się mocne barwy, takie jak czerwień czy pomarańcz. Popularne są za to drewniane czy metalowe dodatki.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *