Patchwork, czyli bogactwo zachwycających wzorów w łazience

płytki patchwork

Patchwork to bardzo popularna aktualnie technika aranżacji wnętrz, która pozwala na łączenie dowolnych wzorów, kolorów i formatów.

Efekt końcowy zależy w dużej mierze od wyobraźni i kreatywności projektującego. Patchwork z powodzeniem stosuje się m.in. w aranżacjach łazienek, np. w postaci patchworkowych płytek.

Płytki w stylu patchwork możemy kupić w różnych formatach. Za najpopularniejsze uznaje się aktualnie kwadraty, prostokąty oraz sześciokąty. Patchworkowe płytki łączy się najczęściej z płytkami bez wzorów z tych samych kolekcji. Można je także z powodzeniem zestawiać z innymi materiałami, np. betonem lub cegłą. Możliwości jest bardzo wiele.

Płytki patchworkowe na podłogę w łazience

Stylistycznie trend patchworkowy jest ukierunkowany na płytki ceramiczne pochodzące z wielokulturowych i barwnych zakątków świata – m. in. Maroko i Hiszpania, które słyną z produkcji elementów typu patchwork. Bogate zdobienie spotykane w kolekcjach płytek patchworkowych czy też bardziej umiarkowana ornamentyka we współczesnych odsłonach patchwork doskonale wpisują się w designerskie wnętrza z charakterem.

Patchworkowe płytki ceramiczne można układać w łazience dowoli. Bardzo popularnym miejscem wykorzystania tych płytek jest podłoga, gdzie ułożenie patchworkowych płytek daje efekt rozłożonego dywanu. Płytki patchworkowe można układać na całości podłogi oraz jako pojedyncze wstawki. Płytki w stylu patchwork modne są przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych oraz typu loft.

Płytki łazienkowe typu patchwork na ścianie

Na ścianach modnie jest układać patchworkowe płytki np. przy umywalce, wannie lub toalecie. To może być cała ściana w stylu patchwork lub pojedynczy pas patchworkowy. Taki sposób układania płytek w stylu patchwork podkreśla wszystkie funkcjonalne strefy łazienki. Ponadto ze ścian płytki ze wzorem patchworku mogą przechodzić w podłogę, np. w postaci pasa, co również będzie prezentować się efektownie.

Styl patchwork to doskonała okazja by wyróżnić wnętrze łazienki. Trzeba jednak pamiętać, by umiejętnie dobierać wzory i kolory, by aranżacja łazienki w stylu patchwork nie okazała się zbyt zabałaganiona. To duże wyzwanie, ale gdy płytki w stylu patchwork uda się nam połączyć ze smakiem, wnętrze będzie prezentować się oryginalnie i przytulnie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *