Jak dobrze urządzić łazienke

Są pomieszczenia, które muszą być szczególnie funkcjonalne a ich urządzenie wymaga nie tylko poczucia dobrego smaku, ale przede wszystkim odrobinę wiedzy i dobrego planu. Z pewnością jednym z nich jest łazienka. Jest to pomieszczenie, którego zaaranżowanie sprawia wiele trudności, zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z niewielką powierzchnią. Zabierając się na projekt łazienki warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Włącz światło!

Warto pamiętać, że ozdobne żyrandole zupełnie nie sprawdzą się w łazienkach. Niestety, wiele osób zapomina o tym, zwłaszcza, że w sklepach można znaleźć naprawdę okazałe propozycje podpisane, jako ‘’lampa łazienkowa’’. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że lampy delikatnie rozpraszające światło są najlepszym rozwiązaniem do łazienki.

Jasna, praktyczna łazienka

Jasna, praktyczna łazienka

Kolorowo, ale bez przesady

Jeżeli jesteś właścicielem dużej łazienki, świetnie – ta porada zupełnie Cię nie dotyczy. Jednak praktyczne zasady przy urządzaniu łazienki o niewielkiej powierzchni dotyczą również koloru płytek oraz faktur. W niewielkich łazienkach świetnie sprawdzą się jasne barwy oraz lśniące płytki dające wrażenie optycznego powiększenia.

Szybki prysznic vs. relaksująca kąpiel

Urządzanie łazienki o niewielkich rozmiarach wymaga pewnych kompromisów. Jeżeli marzy Ci się długie wylegiwanie w wannie, no cóż… W małych łazienkach na pewno lepiej sprawdzi się prysznic. Zwłaszcza bezbrodzikowy, który nadaje pomieszczeniu niebywałej lekkości. Oczywiście, można się uprzeć i zdecydować na wannę w małej łazience, ale wówczas trzeba pamiętać, że pomieszczenie nieco straci ze swojej lekkości oraz funkcjonalności.

Nowoczesna łazienka

Nowoczesna łazienka

Duże lustro to podstawa

Łazienka to miejsce, w którym nie tylko zażywamy kąpieli czy – niejednokrotnie – robimy pranie, ale również przygotowujemy się do pracy, golimy, układamy fryzurę… Dodatkowo lustra optycznie powiększają przestrzeń. Warto również zamontować do nich kinkiety, aby były odpowiednio oświetlone.

Nie masz już pomysłu?

Nie ma żadnego problemu. Tak jak wspomniano, urządzanie łazienki nie jest zadaniem łatwym. Na szczęście w wielu dobrych sklepach z ceramiką łazienkową można poprosić o to, aby za dodatkową opłata został przygotowany projekt łazienki. Można również zwrócić się z prośbą o pomoc do projektanta wnętrz, który zna wiele trików na to, aby łazienka była równocześnie funkcjonalny i bardzo ładna.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *