Kuchnia w czarnym kolorze

Czerń to kolor niezwykle elegancki, kojarzący się z powściągliwością, ale i kunsztem oraz finezją. Przy urządzaniu wnętrz często stawiamy na elementy w tym odcieniu, głównie w formie dodatków lub pojedynczych materiałów wykończeniowych. Ciemne kolory wykorzystane w aranżacji jako główny motyw, mogą okazać się nietrafione, a także sprawić, że nasze pomieszczenia będą wyglądać niezwykle ponuro oraz surowo. Co jednak w sytuacji, gdy zamarzy nam się czarna kuchnia? Pomieszczenie to bowiem kojarzy się nam z przytulnością oraz domowym ogniskiem, nie może przecież stracić swojej podstawowej funkcji. Czy musimy rezygnować ze swoich planów? Oczywiście, że nie! Trzeba jednak wiedzieć co zrobić, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Kuchnia w kolorze czarnym – od czego zacząć?

Urządzanie wnętrza, szczególnie tak istotnego, jak kuchnia, wymaga wielu przemyśleń oraz mądrych decyzji. Jest to bowiem kosztowne przedsięwzięcie, a ze względu na częstotliwość użytkowania pomieszczenia, musimy postawić na solidne oraz wytrzymałe sprzęty i meble. Oczywiście, nie ulega wątpliwości waga ich walorów estetycznych oraz odporność na eksploatację. Czy zatem możliwe jest urządzenie czarnej, w pełni funkcjonalnej kuchni? Jak najbardziej! Planując taki remont, zacznijmy więc od odpowiedzi na pytanie, w jakich dokładnie elementach chcemy wykorzystać ów odcień i czy ma być on głównym, czy tylko dodatkowym akcentem. Jeżeli zależy nam na jego dominacji, postawmy na nieco jaśniejsze ściany oraz podłogi, a także zadbajmy o jasne dodatki. W takim przypadku zostawiamy sobie szerokie pole do popisu w kwestii mebli oraz urządzeń AGD, tj. zmywarki czy kuchenki. Świetnym rozwiązaniem będzie postawienie na dobrej jakości płyty meblowe, m.in. oferowaną przez Kronospan kolekcję Acrylic Matt, która z powodzeniem może być wykorzystana do stworzenia ciekawych oraz intrygujących elementów wyposażenia. W tym także frontów meblowych, oraz zabudowy, która narażona jest na częste uszkodzenia czy zarysowania.Ich dodatkową, niezwykle istotną zaletą, jest również fakt, iż mają ulepszone właściwości zapobiegające pozostawianiu odcisków palców, co przy licznej rodzinie jest zmorą podczas sprzątania.

Płyty meblowe do czarnej kuchni

Wspomniane już płyty meblowe Acrylic Matt, oprócz niezwykle wysokich właściwości, posiadają jeszcze jedną, często poszukiwaną przez konsumentów zaletę. Są bowiem niezwykle gustowne oraz nietuzinkowe. Klienci decydujący się na ciemne elementy wykończenia, w szczególności matowe, często obawiają się o ich użytkowanie, z uwagi na ścieranie się tworzywa oraz uszkodzenia, których w większości przypadków nie da się już naprawić. Ten rodzaj płyty meblowej spełnia jednak wszystkie stawiane przez konsumentów wymagania i, odpowiednio wykorzystany, daje możliwość uzyskania trwałego oraz pięknego efektu w niemal każdym wnętrzu. Nie zapominajmy jednak, że mimo swojej funkcjonalności oraz wielu dodatkowych zalet, nawet takie produkty wymagają regularnej konserwacji. Zadbajmy więc o utrzymanie ich w jak najlepszym stanie, aby mogły posłużyć nam na lata.

Czym przełamać ciemne wnętrze?

Czarna kuchnia niemal gotowa, wymarzone meble odpowiednio wykończone, jednak brakuje jeszcze czegoś? Jakiegoś finalnego dotknięcia, sprawiającego, że pomieszczenie stanie się doskonałe? Tak jak wspomnieliśmy wyżej, postaw na jasne bądź kolorowe dodatki w postaci kwiatów, zastawy czy akcesoriów tj. kuchenne przybory oraz pojemniki na chemię gospodarczą. Często jest to wydatek rzędu kilku złotych, a niesamowicie wpływa na odbiór otoczenia i nadaje mu charakteru. Jaki kolor najlepiej połączyć z czernią? Świetnie sprawdzi się m.in. eleganckie złoto, nietuzinkowa zieleń czy klasyczna biel. Aby dodatkowo spotęgować i pogłębić efekt, możemy dodatkowo zainwestować w dekoracyjne listwy świetlne czy panele LED, które podkreślą subtelnie atmosferę wnętrza. W tak wybornie urządzonej kuchni z pewnością spędzimy niejedno wspaniałe popołudnie w gronie całej rodziny.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *