Kuchnia idealna

Chyba każda pani domu i każdy pan domu ma swoją wizję idealnej kuchni. Zaprojektowanie kuchni, która będzie miała szanse na miano ”kuchnia marzeń” nie jest zadaniem łatwym. Ba, jest wręcz ogromnym wyzwaniem. Koniecznie trzeba pamiętać o wielu kwestiach – oświetleniu, funkcjonalnym układzie, odpowiednim blacie… Od czego zatem zacząć projektowanie kuchni idealnej?

Funkcjonalna czy po prostu ładna?

Pierwszą kwestią jest zastanowienie się nad tym, jaką funkcję przede wszystkim będzie pełniła nasza kuchnia. Coraz więcej osób ma zwyczaj regularnego stołowania się na mieście i kuchnia ma tak naprawdę drugorzędne znaczenie w ich domu. Jeżeli jednak jesteśmy prawdziwymi fanami domowego gotowania. W takim przypadku niezbędnymi okażą się praktyczne meble w kuchni, które dodatkowo są odpowiednio umieszczone. Rozplanowanie funkcjonalnego układu mebli, szafek i szuflad gwarantuje, że będzie to kuchnia marzeń.

Kuchnia marzeń

Kuchnia marzeń

Oszczędności są OK, ale nie wszędzie!

Oczywiście, wszyscy lubimy oszczędzać, ale warto znać pewnego rodzaju umiar. Meble do kuchni nie powinny być z najniższej półki, gdyż ich koszt świadczy o jakości prowadnic, podnośników, zawiasów, wspomagania otwierania. Najogólniej mówiąc – o wszystkim, co świadczy o funkcjonalności kuchni.

Za co zapłacić więcej?

W co zatem warto zainwestować? Jeżeli jesteś osobą często gotującą, warto zapłacić nieco więcej za blat dobrej jakości. Dobrym wyborem będzie blat granitowy, choć jest on najdroższym wyborem. Sprawdzi się także nieco tańszy blat laminowany. Warto byłoby również zapłacić nieco więcej na szafki z dodatkowym wspomaganiem otwierania. W przypadku osoby, która gotuje mało lub wręcz wcale, warto postawić na wszystko, co sprawi, że będzie to prawdziwa kuchnia marzeń.

Funkcjonalna kuchnia

Funkcjonalna kuchnia

Nie wstydź się prosić o pomoc

Nie każdy musi być świetnym projektantem czy architektem wnętrz. Często samodzielne przygotowanie projektu kuchni marzeń jest zadaniem zbyt trudnym i nie jest niczym wstydliwym zwrócenie się o pomoc do profesjonalisty. Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby rozmieścić sprzęty czy wybrać praktyczne meble do kuchni, można poszukać pomocy w studiach kuchennych.

Wyobrażenia kontra rzeczywistość

Musisz również liczyć się z faktem, że wyobrażenia mogą rozbić się o rzeczywistość i kuchnia marzeń niekoniecznie będzie równocześnie kuchnią funkcjonalną. Oczywiście, nie jest to powód, aby w pełni rezygnować ze swoich idealnych wizji, ale mimo to warto dążyć do tego, aby je zrealizować. Jednak nie za wszelką cenę.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *