Czym są plafony i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Plafon to rodzaj oświetlenia zwykle używanego wewnątrz pomieszczeń, ale także na zewnątrz, do montażu zarówno podtynkowego jak i natynkowego. Od dawna, ten rodzaj lamp, stanowi niezbędny element oświetlenia domowego. Definicja czym jest plafon była często pomijana i mało modna, ponieważ używało się zwykle określenia lampa sufitowa. Cóż, aby zaradzić temu rozczarowaniu, w sklepie z oświetleniem galerialimonka.pl, zebrali dobrze wyselekcjonowaną kolekcję wysokiej jakości, stylowych wzorów plafonów, aby pasowały do ​​Twojego wystroju wnętrz.

Od stylów tradycyjnych plafonów kwadratowych czy okrągłych po współczesne projekty z montażem podtynkowym, mając na uwadze zarówno rustykalne, jak i nowoczesne dekoracje, oferta sklepu skupia się na formie i funkcjonalności.

Gdzie sprawdzi się plafon?

Plafony są idealnym wyborem do pomieszczeń, które wymagają ogólnego oświetlenia otoczenia, szczególnie jeśli mają standardową lub mniejszą wysokość sufitu. Ponieważ często są montowane na środku pokoju, marka Maytoni stworzyła kolekcję plafonów, które zasłużyły na bycie centralnym elementem w domu. Niezależnie od tego, czy twój dom jest w stylu kolonialnym, klasycznym czy współczesnym, niezależnie od tego znajdziesz taki plafon, który wyróżni Twój styl.

Czym jest plafon

Co to jest plafon? Jest to po prostu lampa sufitowa, która jest montowana bezpośrednio na suficie, w przeciwieństwie do modeli zawieszanych. Przez długi czas oprawy do montażu podtynkowego były na ogół bardzo nudne i bielone, i mniej więcej były projektowane w tym samym stylu i designie. Ale w ostatnich latach stało się bardzo dużo na tym froncie. Dzisiejszy plafon wcale nie jest tym samym nudnym i niezbędnym światłem sufitowym, jakim był kiedyś. Zarówno design, jak i technologia produkcji bardzo się zmieniły, co oznacza, że ​​dzisiaj można go w większości pomieszczeń. Niezależnie od tego, czy wolisz neutralny plafon, czy chcesz bardziej dekoracyjny, możesz znaleźć na galeria limonka coś, co będzie Ci pasowało. Oprócz tego, że same projekty się zmieniły i poprawiły w wielu przypadkach poprawiła się również ich strona techniczna.

Popularne plafony LED

Zwykle najpopularniejszym, wybieranym obecnie wariantem jest podtynkowy plafon LED ze zintegrowaną diodą LED lub ze źródłami światła w postaci żarówki GU10 lub E14. Wspólne dla obu rozwiązań jest to, że zużycie energii zostało zmniejszone dzięki lepszej i inteligentniejszej technologii, która również nie powoduje, że taka lampa nie jest tak gorąca. Zintegrowana dioda LED nie ma tak dużej wysokości, co sprawia, że ​​niski plafon jest oczywistym wyborem, jeśli na przykład masz drzwi szafki w kuchni, które znajdują się bardzo blisko sufitu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *