Pokój dziecka- na co należy zwrócić szczególną uwagę przy urządzaniu wnętrza?

Zastanawiasz się jak urządzić pokój dziecka, aby zapewnić mu komfortowe warunki do nauki, zabawy i odpoczynku? Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu pokoju dziecka?  Niezależnie od tego, czy urządzamy pokój małej księżniczki czy też pokój chłopięcy- warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, takich jak:

– To, aby urządzone przez nas pomieszczenie było dla malucha przestrzenią w pełni bezpieczną. Bezpieczny pokój dziecka to takie miejsce, w którym możemy malucha zostawić na chwilę sami bez obaw, że może zrobić sobie krzywdę. Bezpieczeństwo jest ważne nawet w  z pozoru błahych sprawach jak uchwyty meblowe, które nie powinny być ostro zakończone.

– W każdym pokoju dziecięcym warto zwrócić uwagę na funkcjonalność mebli. Musi się znaleźć miejsce na łóżko– to w końcu jeden z podstawowych mebli. Dodatkowo koniecznie powinniśmy wygospodarować miejsce pod biurko. To tutaj dziecko będzie mogło się uczyć, odrabiać lekcje, ale i realizować swoje pasje. Przy biurku powinien znaleźć się wygodny fotel obrotowy. Jeśli chodzi o meble, na pewno ważnym elementem jest pojemna szafa lub komoda, w której będzie można przechowywać ubrania dziecka, ewentualnie półka na książki czy też zabawki.

Idealny pokój dziecka

Idealny pokój dziecka

– W każdym pokoju dziecięcym dużą rolę odgrywa miejsce do zabawy. To przestrzeń, gdzie dziecko spędza swój wolny czas. Jeśli dziecko lubi bawić się na podłodze- warto pomyśleć o umieszczeniu we wnętrzu miękkiego dywanika.

Jak nadać wnętrzu charakteru?

Oczywiście, poza wszystkimi obowiązkowymi elementami ważne są także elementy dekoracyjne oraz pomysł na przytulną aranżację pokoju dziecka. Bardzo cenną wskazówką jest, aby wydzielić w pokoju elementy bazowe, takie jak kolor ścian czy materiał wykończeniowy na podłogę, meble, a charakter pomieszczenia kształtować poprzez dodatki i dekoracje. Dzieci mają to do siebie, że bardzo szybko rosną i bez sensu jest kupować całe umeblowanie pokoju raz na kilka lat, aby podążyć za szybko zmieniającą się modą. Lepiej wprowadzać zmian poprzez wymianę drobiazgów, które i tak w dużej mierze decydują o stylistyce wnętrza.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *