Jakie meble w stylu skandynawskim?

Bardzo wielu inwestorów decyduje się na podążanie za modnymi stylizacjami w aranżacji wnętrz i stawia na styl skandynawski. Idealnym wnętrzem w mieszkaniu, w którym na pewno sprawdzi się taka stylistyka jest pokój dzienny. Jakie meble w stylu skandynawskim wybrać więc do pokoju dziennego?

Miękkie i przytulne rozwiązania sprawdzą się w każdym pokoju dziennym

Na pewno warto zainwestować w dużą, wygodną kanapę. We wnętrzach skandynawskich może panować stonowana kolorystyka zahaczająca o kremy, beże, szarości i biele. Idealny do tego mógłby być szary, elegancki narożnik z dużymi poduchami, które mogą mieć dekoracyjne wzory, tekstury oraz sploty. Jeśli zdecydujemy się na dość surową i minimalistyczną wizję wnętrza z dość dużą oszczędnością kolorów, możemy postawić na zróżnicowane tekstury i wzory, które będą odróżniać od siebie poszczególne powierzchnie. To pozwoli na stworzenie wrażenia przytulności

Nowoczesność stylu skandynawskiego

Nowoczesność stylu skandynawskiego

Meble o prostych frontach to najlepsze rozwiązanie

Stylistyka skandynawska to prostota. Jeśli więc meble w stylu skandynawskim to na pewno meble systemowe, które można funkcjonalnie rozlokować w całym wnętrzu i nie będą tak przytłaczać jak meblościanka na całą ściankę. Wnętrza skandynawskiego to jasne pomieszczenia pełne światła, na pewno więc odpowiednie będą meble wykonane z jasnego drewna, z prostymi frontami i niewielką ilością ozdób. Koniecznie nie możemy zapomnieć o przeszklonej witrynce, która świetnie się prezentuje i dodaje meblom lekkości.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *