Kwiaty elementem wystroju

Jeżeli istnieje element dekoracji, który nigdy nie wyjdzie z mody to z pewnością są to kwiaty w mieszkaniu. Rośliny potrafią zupełnie odmienić wnętrze i sprawić, że wygląda ono znacznie przytulniej. Dlatego też warto zastanowić się nad zakupem kilku zielonych ozdób tak, aby wypełnić nimi pomieszczenia.

Zdrowe ozdoby

Niektóre z kwiatów nie tylko mają za zadanie dekorować pokój, ale również pochłaniają zanieczyszczenia. Dzięki temu ozdoby z kwiatów w mieszkaniu mogą stać się również naturalnymi nawilżaczami, gdyż oddają powietrzu wodę pobraną  z podłoża. Doskonale do tego nadają się figowce, daktylowce niskie, maranty oraz skrzydłokwiaty.

Mieszkanie pełne kwiatów

Mieszkanie pełne kwiatów

Bądź ostrożna!

Zielone ozdoby w mieszkaniu mogą być również… trujące. Warto o tym pamiętać szczególnie, jeżeli w domu mieszka również kilkulatek lub zwierzak, aby uniknąć zatrucia. W pokoju dziecka i nastolatka na pewno sprawdzą się natomiast paproci, begonie czy fiołki afrykańskie.

Chcę mieć zielono w sypialni!

Zastanawiając się nad tym, jakie kwiaty do mieszkania, często wiele osób spotyka się z opinią, że kwiaty doniczkowe nie powinny być stawiane w sypialni. Nie jest to jednak prawda. W każdej sypialni świetnie sprawdzi się aloes, równie dobrym rozwiązaniem mogą okazać się paprocie, palmy oraz figowce sprężyste.

W doniczce? Nuda!

Trzymanie kwiatów doniczkowych w doniczkach nie jest jedynym słusznym sposobem, dlatego warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami. Jeżeli w Twoim domu znajdziesz kolorowe miski, mogą one sprawdzić się jako osłonki. Równie dobrze sprawdzą się filiżanki czy kubki, które mogą wyglądać bardzo elegancko i efektownie. Trzeba jednak pamiętać, aby roślina nie miała zbyt rozbudowanego korzenia.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *