Jak optycznie powiększyć salon

Mały salon może być często kłopotem oraz wprawiać w poczucie swoistego zniewolenia i skrępowania. Istnieje jednak wyjście z każdej sytuacji, również i tej. Z pomocą poniższych porad dowiesz się jak optycznie powiększyć każdy, nawet najbardziej mały salon.

Połączenie kuchni z salonem

Po pierwsze, jeśli istnieje taka możliwość, warto powiększyć powierzchnię salonu, łącząc go wraz z kuchnią. Wówczas każde mieszkanie zyska na tejże zmianie kilka metrów kwadratowych, a pokój dzienny (oraz kuchnia) nie będzie już krępował ruchów i wywoływał nieprzyjemnych uczuć.

Meble salonowe

Meble salonowe

Meble salonowe w odpowiednim kolorze

Meble do salonu powinny posiadać powierzchnię lakierowaną. Z pewnością padnie pytanie: dlaczego? Otóż, szafki posiadające połyskujące fronty znacznie powiększają przestrzeń salonową, równocześnie nadając jej ciekawą aranżację oraz sprawiają, iż pokój dzienny stanie się bardziej jasny, a z jego wnętrza będzie biła pozytywna energia. Warto również poważnie zastanowić się nad tak zwanymi dekoracyjnymi frontami. Nadruki w formie zdjęć (fototapety) jakimi można ozdobić meble salonowe, nie tylko dekorują, ale również nadają pomieszczeniu ciekawy wygląd.

Centymetr na wagę złota

W przypadku małego pokoju dziennego meble do salonu powinno się wybierać tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca, jednocześnie nie rezygnując z nich całkowicie. Aby nie przytłoczyć wnętrza, warto zainwestować w szafki, które można powiesić. Im wyżej będą one zamontowane, tym złudzenie o ich lekkości stanie się silniejsze. Istnieje też prosty sposób na powiększenie salonu – ażurowy regał, który nie przyciemni żadnego miejsca w pokoju.

Co więcej – świetnie sprawdzą się także meble salonowe z piaskowanymi przeszkleniami, charakteryzującymi się niezwykłą lekkością.

I najważniejsze, czyli kolory

Projektując, bądź remontując pokój dzienny o małej powierzchni należy pamiętać, aby nie przesadzać ze zbyt dużą ilością kolorów, bowiem mogą one jedynie zaszkodzić. W małych salonach warto postawić na barwy lekkie i jasne, a jeśli jednak ktoś chciałby zastosować ciemne tonacje, kolory ścian powinny być dobierane z dużą rozwagą.

Kolor salonu

Kolor salonu

Podobnie wygląda kwestia tkanin – wzory, różnorodne sploty i nadmierne kolory to poważne faux pax. Warto postawić na zasłony, bądź firanki zwiewne, a także przezroczyste, które nie przytłoczą salonu, a jedynie nadadzą mu jeszcze więcej optycznego miejsca.

Fototapety na ściany

Gładkie ściany mogą być przytłaczające. Jest jednak na to rada – fototapety, które można zastosować w małym salonie, a przy okazji cieszyć się ciekawym, unikalnym dodatkiem.

Po zastosowaniu się do powyższych porad z pewnością uzyskamy optycznie powiększone wnętrze, które sprawi, że pomimo niewielkich rozmiarów, będziemy się w nim czuć dobrze i komfortowo.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *