Garaż wolnostojący, czy w bryle budynku

Garaż w bryle budynku

Garaż w bryle budynku

Nowoczesne projekty domów jednorodzinnych, prawie w każdym przypadku przewidują budowę garażu na jeden bądź dwa samochody osobowe w bryle budynku. Jest to z pewnością świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę, jednak jest także kilka minusów tego rozwiązania.

Garażu w bryle budynku – zalety

Podstawową zaletą posiadania garażu w bryle budynku, jest wygoda w życiu codziennym. Niezależnie od pogody, mamy możliwość wyjechać do pracy wprost z budynku naszego domu, nie wychodząc na zewnątrz. Ułatwia to także noszenie zakupów do domu – nie musimy po schodach wynosić wszystkich toreb, lecz wyłącznie przejść przez dwa pomieszczenia w domu, aby wnieść zakupy.

Garaż w bryle budynku

Garaż w bryle budynku

Budowa garażu bryle budynku i wiąże się także z mniejszymi kosztami. Jedna ściana garażu stanowi praktycznie ścianę naszego domu, ponadto pomieszczenie to ogrzewane jest ciepłem domu, nie ma także strat przy więźbie dachowej i orynnowaniu, ponieważ są one przedłużeniem istniejących poszyć na naszym domu. Ponadto, nie musimy zapewniać dojazdu do osobnego garażu, np. kostki brukowej czy płyt betonowych, co znacznie zmniejsza koszty aranżacji całego podjazdu i ogrodu.

Wybudowanie garażu wolnostojącego wiąże się także z dodatkowymi opłatami – od takiego budynku należy odprowadzić odpowiednie podatki i ubezpieczenia, co nie jest konieczne w przypadku garażu znajdującego się w bryle budynku. Ponadto, garaż przyklejony do naszego domu, może stanowić dla nas dodatkową przestrzeń do wykorzystania na przyszłość. Przykładowo, w przypadku powiększenia rodziny, bądź rozpoczęcia działalności gospodarczej, mamy do dyspozycji kolejne, kilkudziesięciometrowe pomieszczenia w domu do zagospodarowania.

Minusy posiadania garażu w domu

Jako główną wadę umiejscowienia garażu w domu, inwestorzy podają pojawianie się nieprzyjemnego zapachu spalin w pomieszczeniach domowych, który może wydobywać się z garażu. Jednakże nie należy zapominać, że w przypadku uruchamiania samochodu w pomieszczeniu, należy je odpowiednio wentylować, wietrzyć, nawet jeżeli nie stanowi ono części naszego domu.

Dlatego w wielu przypadkach przy dobrze wentylowanym garażu w bryle budynku nie występuje w ogóle problem smrodu spalin w domu.

Garaż wolnostojący – dlaczego warto go zrobić

Garaż wolnostojący

Garaż wolnostojący

Istnieje także sporo zalet budowy garażu wolnostojącego. Oczywiście przy budowie takiego budynku możemy sobie pozwolić na większą powierzchnię, lepsze doświetlenie oraz wydzielenie innych pomieszczeń gospodarczych potrzebnych, na przykład do wykonywania robót około domowych i majsterkowania.

Posiadając osobny garaż unika się także problemu cofania się spalin do domu. Nie ma znaczenia także kiedy chcemy przeprowadzać jakiekolwiek roboty w garażu różnymi sprzętami – hałas nie będzie nikomu przeszkadzał, jeżeli to będzie osobny budynek.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *