Garderoba jak z okładki – jak ją urządzić?

Stylowa toaletka z lustrem, duże szafy z drzwiami przesuwnymi czy też mniejsze szafy z drzwiami uchylnymi, tapicerowany fotel, kryształowy żyrandol zwisający z sufitu, przezroczyste gabloty na biżuterię, dekoracyjne wieszaki na kapelusze, czy też osobna strefa wydzielona na torebki – z całą pewnością można obecnie pozwolić sobie na zaprojektowanie garderoby zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia i budżet. Jak zatem urządzić garderobę z charakterem?

Garderoba jak marzenie, czyli jak uzyskać satysfakcjonujące efekty?

Coraz częściej decydujemy się na wydzielenie osobnego pomieszczenia na garderobę, co nie tylko jest efektowne, ale i praktyczne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zagospodarować wolną przestrzeń w sypialni. Odzież można trzymać zarówno w małym pokoiku, jak i na funkcjonalnie urządzonym poddaszu. W przypadku małej przestrzeni warto rozważyć stworzenie garderoby pod schodami czy też oddzielić od pokoju mały fragment wolnej przestrzeni. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu rozkładu szafy, jesteśmy w stanie uzyskać pożądany efekt, nawet mając do dyspozycji niewielką przestrzeń. W celu wykorzystania do maksimum każdego wolnego centymetra, można zlecić wykonanie szafy na wymiar. W celu optycznego powiększenia małego pomieszczenia, warto nie oszczędzać na lustrach i dobrym oświetleniu. Stylowa lampa nie tylko oświetli je i ociepli, ale nada także wnętrzu charakteru.
W przypadku większej powierzchni można śmiało sięgnąć po dużą szafę, w której bezproblemowo pomieścimy nie tylko rzeczy codziennego użytku, ale także sprzęt sportowy, materace, koce, ręczniki, pościele, torby podróżne czy śpiwory. W garderobie nie może też zabraknąć siedziska, na którym nie tylko można usiać podczas ubierania się, ale także odłożyć ubrania czy założyć buty.

Garderoba jak z okładki - jak ją urządzić?

Garderoba jak z okładki – jak ją urządzić?

I Ty możesz pozwolić sobie na luksus

Posiadanie własnej garderoby jeszcze do niedawna było kojarzone z luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Obecnie jest to powszechność. Tak naprawdę to każde miejsce można zaaranżować na garderobę. Jeśli masz pomieszczenie ze skośnym sufitem, to właśnie tam warto zbudować garderobę. Przy wysokim pomieszczeniu sprawdzą się drążki, a przy małym półki. Rzeczy, które najczęściej używamy, najlepiej jest mieć zawsze pod ręką czyli trzymać je niżej. Garderobę można urządzić także obok wejścia do domu. Tam można trzymać odzież i ubrania pod warunkiem, że pomieszczenie ma dobrą wentylację. Płaszcze i kurtki można powiesić na drążkach, a szaliki i rękawiczki pochować do szuflad i koszy. Z kolei obuwie świetnie będzie się czuć na półce z perforowanej stali. Garderobę można urządzić także przy łazience, gdzie można jednocześnie trzymać także ręczniki, przybory kosmetyczne i bieliznę. Najczęściej jednak decydujemy się na garderobę w sypialni. Nie można wówczas zapomnieć o szafie z drzwiami i lustrami. Podczas urządzania garderoby, warto zadbać nie tylko o praktyczność, ale także o oryginalność.

Garderoba w domu

Garderoba w domu

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *