Idealna klimatyzacja w biurze

Osoby, które zastanawiają się nad zakupem nowej klimatyzacji do swojego biura, muszą odpowiedzieć sobie wcześniej na klika prostych pytań. W pierwszej kolejności należy ustalić – ile pomieszczeń chcemy tak naprawdę klimatyzować i jak rozmieszczone są poszczególne pokoje. Przed wybraniem odpowiedniego systemu klimatyzacji, warto wziąć pod uwagę również to, ile pracowników pracuje jednocześnie w danych pomieszczenia i jakie urządzenia (emitujące ciepło) w nich pracują. Oczywiście warto poważnie zastanowić się także nad tym, gdzie umieścić klimatyzator i czy mamy odpowiednią ilość miejsca na agregat.

Naścienna klimatyzacja LG

W biurach identycznie jak w mieszkaniach, najczęściej montowane są klimatyzatory naścienne. Warto wspomnieć jednak o tym, że w nowoczesnym budownictwie w pomieszczeniach przeznaczonych na biura, stosuje się także systemy klimatyzacji kanałowej i przypodłogowej. Tradycyjna klimatyzacja LG (naścienna) w zależności od dysponowanej mocy ma najczęściej wymiary od 80cm do 100cm szerokości, około 28cm wysokości i zazwyczaj odstaje od ścian na odległość ok. 20cm. Znając parametry klimatyzatorów naściennych, będziemy mogli sprawdzić, czy dysponujemy odpowiednią ilością wolnego miejsca na ich montaż.

Urządzenie Multisplit

Jeżeli w biurze mamy bardzo wiele pomieszczeń, to warto zastanowić się nad wykorzystaniem specjalnego urządzenia typu Multisplit. Jest to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy nie mamy odpowiedniej przestrzeni na montaż bardzo wielu agregatów. Dzięki Multisplit możemy śmiało do jednego agregatu podłączyć na przykład trzy jednostki wewnętrzne, a co najważniejsze każda z nich może być oddzielnie sterowana. Pracownicy w każdym pokoju, będą mogli ustawić dowolną temperaturę powietrza, prędkość nawiewu, czy kąt nadmuchu świeżego powietrza.

Kasetonowa klimatyzacja w biurze

Jeżeli w biurze występuje sufit podwieszany, to warto zainwestować w klimatyzatory kasetonowe. Pamiętać należy o tym, że wolna przestrzeń pomiędzy sufitem podwieszanym, a tradycyjnym sufitem musi wynosić przynajmniej 30cm. Przestrzeń ta wymagana jest choćby do schowania parownika, albo do położenia instalacji chłodniczej lub odpływu skroplin.

Porządny klimatyzator sufitowy

Klimatyzatory sufitowe charakteryzują się zazwyczaj bardzo dużymi rozmiarami, dlatego też rzadko są spotykane w pomieszczeniach biurowych. Dużą wadą klimatyzatorów sufitowych jest również to, że bardzo głośno pracują, dlatego też wiele firm rezygnuje z ich montażu. Do sufitu można zamontować także profesjonalną klimatyzację podstropową.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *