Jak zagospodarować miejsce do pracy w domu?

Wygospodarowanie miejsca w domu, które stanowić będzie nasz osobisty gabinet, wcale nie musi generować ogromnych nakładów pieniędzy ani miejsca. Jak to zrobić oraz jakie meble wybrać, aby stworzyć przestrzeń ergonomiczną i przyjazną użytkownikowi? Podpowiadamy poniżej.

miejsce pracy

Najważniejszy mebel biurowy, czyli biurko

Jeżeli chodzi o meble biurowe, to najważniejsze jest oczywiście biurko — jakie wybrać? Po pierwsze, jeżeli nasze miejsce pracy to nieodosobniony gabinet, ale kawałek przestrzeni, który został wygospodarowany we wnętrzu pełniącym np. rolę salonu czy sypialni to wybrane przez nas biurko musi pasować do stylu, w jakim dane wnętrze jest zaaranżowane.

Kolejną ważną sprawą jest kształt biurka, najprostsze, czyli prostokątne bez wyprofilowanej przedniej krawędzi sprawdzi się, jeżeli pracować będziemy przy nim krótko i sporadycznie. Jeżeli natomiast przy biurku będziemy spędzać sporą ilość czasu, dobrze sprawdzi się mebel narożny z wyprofilowaną przednią krawędzią, która umożliwia wygodną pracę. Taki kształt biurka to również większe możliwości zagospodarowania powierzchni blatu, co dla niektórych może być sprawą kluczową.

Zadbaj o odpowiednią postawę podczas pracy!

Mówiąc o ergonomicznym i dobrze zagospodarowanym miejscu do pracy w domu, nie można zapomnieć o odpowiednim siedzeniu. W przypadku, gdy miejsce do pracy aranżujemy w mieszkaniu, sprawa jest o tyle skomplikowana, że taki mebel musi być zarówno estetyczny, jak i oczywiście ergonomiczny.

Spędzając sporo czasu przed komputerem, ważne jest przede wszystkim to, żeby wybrane przez na krzesło miało możliwość regulacji wysokości siedziska, odchylenia oparcia czy podłokietników — warto zadbać o takie rzeczy, a nasz kręgosłup z pewnością nam podziękuję. W tym celu najlepiej sprawdzają się oczywiście fotele obrotowe, których oferta rynkowa pozwala na ich dopasowanie do praktycznie każdego wnętrza — od tych nowoczesnych (wykonanych np. z tworzyw sztucznych o ciekawym designie), po te bardziej tradycyjne (np. skórzane).

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *