Sposób na stare meble

Kupowanie nowych mebli jest niemałą przyjemnością, zwłaszcza jeżeli urządzamy od nowa mieszkanie czy dom. Niestety, wiąże się to z pewnymi niedogodnościami i poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie: co zrobić ze starymi meblami? Na szczęście rozwiązań jest przynajmniej kilka i można wybrać to najlepsze dla siebie.

Zarób parę groszy!

Świetnym sposobem na pozbycie się starych mebli jest sprzedanie ich lub oddanie komuś, kto być może ich potrzebuje. Warto jednak pamiętać o tym, że stare meble nie cieszą się zbytnią popularnością (chyba, że mowa o antykach…) dlatego nie warto zawyżać ceny. W Internecie funkcjonują różnego rodzaju portale, gdzie można umieścić swoje ogłoszenie lub po prostu wystarczy podać tę informację na Facebook’u. Używane meble w dobrym stanie można również oddać do komisu i w ten sposób uzyskać niewielką kwotę pieniędzy.

Coś z niczego?

Można również zastanowić się nad tym, jak przerobić stare meble, aby wyglądały na nowe. Wbrew pozorom danie drugiej szansy używanym przedmiotom może być nie tylko świetną zabawą dla nas, ale również okazją do zrealizowania swoich artystycznych zdolności. Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie konserwować i odnawiać meble, możemy udać się do tapicera czy stolarza, który przywróci im dawny, świetny wygląd.

Odrestaurowane meble

Odrestaurowane meble

W trosce o środowisko

Czasami zdarza się, że starych mebli nie udało nam się ani pozbyć, ani nie mamy ochoty ich odnawiać. Wówczas warto zastanowić się nad recyklingiem, aby w ten sposób nieco zadbać o środowisko. Dla wielu osób jest to szczególnie ważne, aby dbać o naszą planetę, dlatego możliwość odzyskania drewna z nieużywanych już mebli będzie dla nich dużym plusem.

Może przy okazji pomożesz?

Warto również zastanowić się nad tym czy po prostu nie oddać niepotrzebnych nam już mebli do osób czy instytucji, które potrzebują tego rodzaju sprzętu. Może to być dom dziecka, noclegownia czy nawet schronisko dla zwierząt. Jeżeli jednak jesteśmy przekonani, że nasze stare meble nie nadają się do dalszego użytku, należy je wyrzucić do specjalnych kontenerów dla odpady wielkogabarytowe lub oddać do punktu zbiórki.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *