Sprzedaż mieszkań z rynku pierwotnego

Mieszkania bez pośredników

Każdy z nas jeśli nie posiada jeszcze swoich czterech kątów to na pewno o nich marzy. Zarówno czy to mieszkanie w centrum lub obrzeżach miasta, bądź dom w spokojnej okolicy każdy chciałby mieć coś swojego.

Na jaką inwestycję się zdecydować?

Dla każdej osoby z nas zakup mieszkania to bardzo ważna chwila. Niektórzy kupują mieszkanie dla siebie oraz całej swojej rodziny, by móc na co dzień cieszyć się chwilami życia, natomiast inni traktują to jako inwestycję, która będzie na siebie zarabiać.

Tutaj mowa głównie o zakupie mieszkania tylko i wyłącznie pod wynajem. Dzięki takiemu rozwiązaniu niewielkim nakładem sił możemy zakupić bezpośrednio mieszkanie od dewelopera, a następnie je wykończyć oraz wynajmować osobom, których nie stać na zakup nieruchomości.

Często takie mieszkanie warto wynająć również studentom. Jeśli w mieszkaniu znajdować się będzie kilka pokoi to kilka osób wynajmować będzie nasze mieszkanie, a my od każdego pobierać będziemy czynsz. Inwestycja tym samym będzie sama zarabiała na siebie, gdyż rachunki i tak opłacane będą przez wynajmującego. Jeśli dobrze zaaranżujemy wnętrze, na wynajmowanym mieszkaniu będziemy mogli również zarobić, gdyż wynająć mieszkanie można w takiej kwocie, że wystarczy na opłatę kredytu oraz środki dla nas.

Co jeśli nie posiadamy wystarczającej ilości pieniędzy?

Niektórzy kupują swoje mieszkanie za gotówkę, jednakże nawet najtańsze mieszkanie na sprzedaż kosztować będzie powyżej stu tysięcy złotych – w zależności od metrażu oraz lokalizacji. Bliskość do centrum miasta również będzie wyznacznikiem wyższej ceny. Do tej ceny doliczyć oczywiście będziemy musieli koszty wykończenia mieszkania, by od razu po oddaniu kluczy przez dewelopera móc je wykończyć po swojemu.

Kolejna sprawa to standard wykończenia jaki oferuje deweloper. Niektórzy oferują tylko i wyłącznie stan deweloperski, jednakże pewne firmy posiadają w ofercie również wykończenie mieszkania pod klucz. Dzięki temu od razu po oddaniu kluczy będziemy się mogli wprowadzić do takiego mieszkania – trzeba jednak pamiętać, iż cena takiego rozwiązania będzie o wiele wyższa niż zakup mieszkania w stanie deweloperskim.

Sprzedaż mieszkań

W momencie jeśli nie posiadamy wystarczającej gotówki na zakup mieszkania, skorzystać możemy z zakupu mieszkania na kredyt. Wtedy niezbędny będzie wkład własny oraz dokumenty, które pozwolą na ustalenie zdolności kredytowej przez bank. Zdolność uzależniona będzie od naszej pensji oraz zobowiązań finansowych, jakie dotychczas posiadamy (raty, inne kredyty).

Umowa o pracę na czas nieokreślony z pewnością będzie atutem, jednakże nie jest to konieczne do uzyskania kredytu. W tym celu najlepiej zwrócić się o pomoc do doradcy kredytowego – w wielu przypadkach deweloper posiada zaufanego doradcę, dzięki czemu zakupić będziemy mogli mieszkanie bez pośredników.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *