Najlepsza wentylacja do domu i mieszkania

W każdym budynku kwestie wentylacji są szalenie ważne. W mieszkaniach, gdzie takiej wentylacji nie ma, w powietrzu może znajdować się wiele szkodliwych substancji znacznie pogarszających nasze codzienne samopoczucie. Dodatkowo mogą pojawić się problemy związane z wilgotnością powietrza, a nawet z występowaniem na ścianach grzyba. Prawidłowo działający system wentylacji może zaradzić wszystkim tym problemom, a nawet spowodować ustąpienie różnego rodzaju posiadanych przez nas alergii oraz uczuleń.

Przydatny w każdym budynku mieszkalnym system wentylacji

Dzięki efektywnej wentylacji w domu czy też w mieszkaniu możemy znacząco polepszyć jakość znajdującego się tutaj powietrza. Jednocześnie oznacza to niejednokrotnie lepsze samopoczucie, zwłaszcza jeśli wcześniej nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak szkodliwe substancje zawarte w powietrzu mogą odbijać się na naszym zdrowiu. Wentylacja pozwala także na skuteczne zahamowanie rozwoju pleśni, która również jest dla człowieka bardzo szkodliwa.

Wentylację można samodzielnie regulować i dostosowywać do swoich potrzeb, a więc w praktyce oznacza to zmniejszanie lub zwiększanie intensywności wymiany powietrza. W końcu, dzięki działaniu wentylacji szybko pozbędziemy się 'domowych zapachów’, dymu tytoniowego, tlenku oraz dwutlenku węgla czy też pary wodnej.

Cicha wentylacja – płyty tłumiące i inne sposoby na redukcję hałasu

Działaniu wentylacji mechanicznej może towarzyszyć hałas. Ponieważ jednak jest to związane z pracą konkretnej maszyny, można sprecyzować natężenie hałasu i jakoś sobie z nim radzić. Warto także wiedzieć o tym, jakie są normy dopuszczalnego natężenia hałasu, który przenika do pomieszczeń z urządzeń będących zapleczem technicznym budynku, na przykład w porze dziennej nie powinien być on większy od 35 dB(A). Aby wyciszyć szumy pochodzące z wentylacji mechanicznej wykorzystuje się specjalne kanałowe tłumiki akustyczne, które powinny zostać zainstalowane na głównym ciągu wentylacji. W ich wnętrzu znajduje się sprasowana wełna mineralna. Dobrym rozwiązaniem są także płyty tłumiące. Są one instalowane przy przewodach wentylacyjnych skutecznie wytłumiając szumy pochodzące z działających wentylatorów.

Cicha wentylacja to obecnie niemalże obowiązkowe wyposażenie każdego budowanego domu energooszczędnego. Często jednak inwestorzy decydują się także na instalację wentylacji mechanicznej także w już istniejących domach i budynkach mieszkalnych. Dzięki takiemu systemowi będziemy mogli zawsze cieszyć się świeżym powietrzem w swoim domowym zaciszu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *