Inspiracje do domu

Dekorowanie własnego mieszkania może być doskonałą zabawą, choć nie ukrywajmy – często bardzo kosztowną. Nie warto jednak na nich oszczędzać, gdyż dekoracje w nowoczesnym mieszkaniu są przysłowiową kropką nad i. Dzięki nim mieszkanie ma szansę stać się zupełnie niepowtarzalnym i w pełni oddającym charakter właścicieli. I chociażby z tego powodu warto poświęcić trochę czasu na to, aby znaleźć dekoracje idealne.

Co w trawie piszczy?

Najmodniejszy ostatnimi czasy styl to styl skandynawski, który jest oszczędny i bardzo ekologiczny. Charakteryzuje go świetnie oświetlenie, które podkreśla wyjątkową biel będącą dominującą barwą. Znajdziemy ją nie tylko na ścianach, ale również na meblach czy dodatkach.

A warto pamiętać, że dekoracje są kluczem w nowoczesnym mieszkaniu w stylu skandynawskim, dlatego też warto postawić na dodatki w intensywnych, mocnych kolorach. Zwykle czarnych, czerwonych lub turkusowych.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia w stylu skandynawskim

Jakie dekoracje wybrać?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie może być jednoznaczna. Podczas urządzania mieszkania musimy pamiętać o tym, że to my będziemy w nim spędzać czas, dlatego powinniśmy się tam dobrze czuć. W przypadku skandynawskich wnętrz mamy wręcz pełną dowolność, co do tego, na jakie dodatki się zdecydujemy. Z pewnością podczas dekorowania mieszkania można wykorzystać walory bieli, która cudownie odświeża wnętrze i jest perfekcyjnym tłem.

No dobrze… a konkretniej?

W każdym wnętrzu świetnie sprawdzą się nasze fotografie umieszczone w mniej lub bardziej finezyjnych ramkach. Dzięki takim dodatkom mieszkanie będzie wyjątkowo spersonalizowane a my będziemy się czuli w nim naprawdę dobrze. Warto również postawić na naturalne świece czy proste lampy, które dadzą przyjemne światło. W celu ocieplenia nieco surowego skandynawskiego stylu można wykorzystać miękkie materiały, poduszki czy kolorowe koce. Zwłaszcza te ostatnie będą nie tylko pięknie wyglądać, ale również przydadzą się w długi, zimowy wieczór.

Nowoczesny styl skandynawski

Nowoczesny styl skandynawski

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *