Psychologia kolorów, czyli dobrze urządzone wnętrze.

Każdy kto zna się choć troszkę na psychologii kolorów doskonale wie, że czerwień to kolor niezwykle pobudzający. Wiadomo również, że intensywny kolor na ścianie może optycznie pomniejszyć pomieszczenie, co może być bardzo uciążliwe. Mimo to czerwień często kusi i zwłaszcza odważne osoby, szukają sposobu na to, aby ją przemycić do swojego domu. W jaki sposób zrobić to najskuteczniej, aby nie przedobrzyć i nie przytłoczyć całego mieszkania.

Zacznijmy od podstaw

Wiele osób zapomina o tym, jak ważny jest dobrze urządzony przedpokój. Wbrew pozorom, nie powinno to być pomieszczenie traktowane ‘’po macoszemu’’, gdyż daje ono wyobrażenie o całym mieszkaniu. Szukając odpowiedzi na pytanie jaki kolor mebli do przedpokoju?, zazwyczaj stawiamy na klasykę – brąz, biel lub czerń. Ale czy słusznie? Przedpokój to miejsce, w którym warto poeksperymentować. Nowoczesne meble w przedpokoju będą prezentowały się szczególnie dobrze w połączeniu z interesującymi kolorami ścian – szarościami, brązami czy nawet przełamaną czernią.

Nowoczesny salon

Nowoczesny salon

Przełam nudę szalonym kolorem!

Czerwone meble w przedpokoju wymagają nie lada odwagi i dobrego smaku. Bardzo łatwo jest przesadzić i zamiast eleganckiego efektu uzyskać coś zupełnie kiczowatego, co nie będzie dobrą wizytówką dla domu. Jednym z najbardziej popularnych duetów jest czerń i czerwień, gdyż daje on bardzo efektowny wygląd. Takie połączenie doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz, dlatego jeżeli taka jest reszta mieszkania, warto się nad nim zastanowić.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *