Jak optycznie powiększyć wnętrze?

Z małym metrażem wnętrz muszą radzić sobie zarówno posiadacze mieszkania w mieście jak i Ci, którzy mieszkają w domu. Dlatego też wszyscy mogą zastanawiać się nad tym jak powiększyć wnętrze poprzez odpowiednią aranżację.

Tak naprawdę ograniczona przestrzeń wcale nie musi być dla nas problemem, jeśli tylko zdecydujemy się na zastosowanie kilku sensownych trików, które pozwolą na stworzenie lekkiego i przyjemnego projektu aranżacyjnego. Wobec tego- jak optycznie powiększyć wnętrze?

W małych pomieszczeniach zawsze warto postawić na jasne kolory. To one sprawiają, że wnętrze staje się optycznie większe, pełne światła i przestrzeni. Najbardziej klasycznym i najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie bieli, ale jasne i pastelowe kolory można próbować ze sobą łączyć na szereg różnych sposobów. W efekcie uzyskamy ciekawe zestawienie, które jednocześnie nie będzie przytłaczać.

Optycznie powiększająca fototapeta

Optycznie powiększająca fototapeta

Dobór mebli również jest ważny. Tutaj także możemy zdecydować się na jasne drewno, ale nie mniej ważna jest ich stylistyka. Jeśli pomieszczenie jest małe, ale dość wysokie, możemy zdecydować się na umieszczenie szafek dość wysoko, jednak, aby były pojemne, ale nie zbyt masywne, można wybrać kolekcje mebli z ażurowymi drzwiczkami.

Cały czas powinniśmy mieć na względzie to, aby w małym pomieszczeniu nie przesadzić z ilością elementów i dekoracji. Ich nadmiar może przytłaczać i jeszcze bardziej zmniejszać wnętrze. Optyczne powiększanie wnętrz natomiast możliwe jest w stylu minimalistycznym, skandynawskim lub industrialnym.

Zastosowanie na jednej przestrzeni drewna, szkła i metalu sprawi, że całość będzie wyglądać bardzo nowocześnie. Możemy także zrezygnować z obszernych firan i zasłon, a zdecydować się na zakup rolety, która zapewni nam prywatność i zaciemni wnętrze w bardzo słoneczne dni.

Lustra w przedpokoju

Lustra w przedpokoju

– Jeśli dobieramy tkaniny, także powinniśmy postawić na lekkość i zwiewność. Na pewno złym pomysłem jest umieszczenie ciężkich kotar lub prążkowanych, ciemnych obić kanapy czy foteli. Przezroczyste, a nawet półprzezroczyste tkaniny mogą pomiędzy sobą różnić się teksturą tak, aby nie były nudne.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *