Komfort w sypialni

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, że w łóżku spędzamy blisko jedną trzecią całego życia. Zatem warto zadbać o to, aby było ono nie tylko wygodne, ale również aby przynosiło korzyści dla zdrowia. Nikogo nie trzeba przekonywać, że brak odpowiedniej ilości snu czy noc spędzona na niewygodnym podłożu sprawiają, że czujemy się rozdrażnieni, zmęczeni i poirytowani. Chcąc uniknąć niezadowolenia z zakupionego łóżka należy odpowiedzieć sobie na pytanie: jak dobrać odpowiedni materac? i co to w ogóle oznacza?

Żeby było wygodnie…

Kwestia czy materac jest wygodny jest zupełnie indywidualna i subiektywna. To, co dla jednego będzie ‘’za twarde’’, komuś innemu wyda się idealnymi warunkami do snu. Oczywiście, są pewne założenia, które mówią, że osoby o masie ciała do 80 kilogramów powinny zakupić materac o stopniu twardości H2, od 80 do 100 kilogramów – twardość H3, a osoby powyżej 100 kilogramów – H4.

Sprawdzenie czy materac jest dla nas wystarczająco wygodny można przeprowadzić za pomocą krótkiego ‘’testu’’. Wystarczy położyć się na wybranym modelu na wznak i poprosić kogoś, aby wsunął dłoń pod plecy na wysokości odcinka lędźwiowego. Jeżeli to zadanie jest wykonalne, ale dłoń odczuwa lekki opór – jest to zdrowy materac dobrany idealnie.

Łóżko idealne

Łóżko idealne

Sypialnia dla dwojga

Problemem wielu par jest odpowiedź na pytanie, jaki materac wybrać do podwójnego łóżka. Na rynku dostępne są pojedyncze podwójne materace, można również kupić dwa pojedyncze. Jakie rozwiązanie jest lepsze – trudno powiedzieć. Dwa materace zaleca się przede wszystkim tym osobom, które znacznie różnią się wagą lub mają zupełnie inne preferencje, co do twardości materaca. Istotne jest to, aby materace miały taką samą wysokość oraz sposób szycia pokrowca.

Stelaż to ważna sprawa

Niejednokrotnie zdarza się, że nawet najlepszy materac nie ma szans ujawnić wszystkich swoich właściwości, jeżeli zdecydujemy się na zakup stelaża słabej jakości. Warto zwrócić uwagę na to, za co jest on odpowiedzialny. Przede wszystkim dobry stelaż wpływa na trwałość oraz twardość a tym samym poprawia jakość snu. Stelaż powinien odpowiednio ”współpracować” z zakupionym przez nas materacem, tak aby ten drugi miał szansę zaprezentować pełnię swoich możliwości.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *